Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nie będzie pociągów Lublin-Rzeszów. Za dużo pasażerów

Utworzony przez Liberał, 17 sierpnia 2012 r. o 15:10 Powrót do artykułu
ravajas@wp.pl napisał:
ot socjalizm. nie do pomyślenia w normalnym ustroju.
Jaki socjalizm?? Coś cię (...) , i to nieźle! Za socjalizmu - czyli jak mówią takie (...) jak ty - "za komuny" coś takiego BYŁO NIE DO POMYŚLENIA! Siecią BEZPOŚREDNICH połączeń bez przesiadek były skomunikowane najdalsze miejscowości w Polsce: Szczecin - Przemyśl; Gdynia - Szklarska Poręba; Olsztyn - Wrocław itd itp. To właśnie wtedy Polska była ostatni raz normalnym krajem - ale (...) z solidarności zachciało się rewolucji - no to teraz mordy w kubeł, bo sami tego chcieliśmy. A przecież volenti non fit iniuria...
Ostatnio edytowany 18 sierpnia 2012 r. o 08:21
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hehe napisał:
Od grudnia będziemy latać samolotami z Lublina do Rzeszowa
Chyba OLT poleci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sarmata napisał:
PKP zostały podzielone na wielka iloścć spółek i spółeczek. Niedługo pociągi będą mogły jeździć tylko w obrębie jednej gminy. A teraz na poważnie. Pierwszy raz słyszę, że nadmiar pasażerów jest katastrofą dla przewoźnika. Kiedy w latach 80-tych pracowałem w PKS, to jak na dworcu było więcej ludzi niż mół zabracć autobus, podstawiało się drugi jako kurs bis. Widać, że PKP nie ma ochoty nikogo wozić, a tylko wyciągać lapy po państwowaą dotację. Pora żeby to wreszcie upadło, a na tory weszli prywatni przewoźnicy. Bardziej chorego systemu, jak PKP trudno sobie wyobrazić. [/quote] [quote name='Sarmata' timestamp='1345230957' post='665311'] PKP zostały podzielone na wielka iloścć spółek i spółeczek. Niedługo pociągi będą mogły jeździć tylko w obrębie jednej gminy. A teraz na poważnie. Pierwszy raz słyszę, że nadmiar pasażerów jest katastrofą dla przewoźnika. Kiedy w latach 80-tych pracowałem w PKS, to jak na dworcu było więcej ludzi niż mół zabracć autobus, podstawiało się drugi jako kurs bis. Widać, że PKP nie ma ochoty nikogo wozić, a tylko wyciągać lapy po państwowaą dotację. Pora żeby to wreszcie upadło, a na tory weszli prywatni przewoźnicy. Bardziej chorego systemu, jak PKP trudno sobie wyobrazić.
Dokładnie o to chodzi. Dla przewozów regionalnych pasażer jest kłopotem - tu liczy ise tylko dotacja. Fakt że lubelskie przewozy regionalne nie są tak tragiczne, ale obecnie fajnie widać to na przykładzie wojny kolejowej na śląsku - pomiędzy przewozami regionalnymi, a tamtejszym marszałkiem województwa, który w akcie desperacji ropoczął tworzenie nowej spółki pt. koleje śląskie. Ilość związkowców w PR jest przerażająca i liczą się tylko dotacje, a nie pasażer.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to robota Żukowa- ze Świdnika można poecieć do Jasionki, niedługo powstanie linia lotnicza Sami Swoi lub Śobczak & company
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pewnie zastąpi go Tuskobus albo Kaczobus
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
stary zgred napisał:
Jaki socjalizm?? Coś cię (...) , i to nieźle! Za socjalizmu - czyli jak mówią takie (...) jak ty - "za komuny" coś takiego BYŁO NIE DO POMYŚLENIA! Siecią BEZPOŚREDNICH połączeń bez przesiadek były skomunikowane najdalsze miejscowości w Polsce: Szczecin - Przemyśl; Gdynia - Szklarska Poręba; Olsztyn - Wrocław itd itp. To właśnie wtedy Polska była ostatni raz normalnym krajem - ale (...) z solidarności zachciało się rewolucji - no to teraz mordy w kubeł, bo sami tego chcieliśmy. A przecież volenti non fit iniuria...
No to może wiesz kto płacił zato, że "za komuny było lepiej"? A może wiesz też jak nazywa się ustrój, który opiera się na władzy urzędników, a nie na wolnym rynku? A może wiesz też jaki ustrój mamy w Polsce po 89 roku i dlaczego robotnicy, na plecach których Bolesława wniesiono do władzy dziś grzebią po smietnikach? Jak odpowiesz na te pytania, będziesz mógł mi ubliżać. Jesli nie, to się kompromitujesz. Ale w jednym masz raqcję, i z tym się zgadzam: volenti non fit iniuria, z tym, że ja nie głosowałem na socjalistów pookrągłostołowych, tylko na prawicę. Prawdziwą konserwatywno-liberalną. Jestem pewien, że wiesz co mam na myśli. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawica konserwatywno - liberalna jest skutecznie od lat kompromitowana przez J. Korwin - Mikkego. To nie jest tylko moje zdanie, ale opinia, która przewija sie przez większośc prawicowych portali i forów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest to śmieszne zważając na fakt, że obecniena pociągi te nie kursują ze względu na remont. Nie rozumiem po co remontować tory, z których niedługo bedzie się korzystać coraz żadziej? A rozwiązanie z przesiadką jest po protu głupie. Ludzie jadący na całej trasie i tak przesiąda się w drugi szynobus więc I TAK bedzie zapchany!! Razem z bliską mi osobą korzystamy z tej trasy dość często i to w obie strony, zawsze zastanawialiśmy sie czemu nie zainwestują w dodatkowe szynobusy skoro są aż takie zapotrzebowania? Szynobus staje na wielu stacjach, na których w większości nigdy nikt nie wsiada o czym mówią sami kolejarze więc czemu by nie skrócić liczby przystanków? Ale teraz już wiemy, że logika i względna wygoda pasażerów nie idą w parze z interesem marszałka podkarpacia. Skoro nie ma pieniędzy na szynobusy to skąd pieniądze na remont? Szkoda tylko, że zaszkodzi to jedynie pasażerom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nieoficjalnie wiadomo, że pasażerów na tej trasie jest za dużo, by Podkarpacki Zakład Przewozów Regionalnych poradził sobie z ich transportem. PZPR ma tylko jeden duży szynobus, który często się psuje. Parę razy doszło już z tego powodu do skandalu.
Dziś na własne oczy na dworcu w Lublinie widziałem w jakim stanie wysiadają pasażerowie z pociągu z Rzeszowa. Siadają od razu na ławkach peronowych, by odpocząć. Sam podróżuję w podobnym "dużym szynobusie" z Rejowca do Lublina i dzieją się w nim przeróżne sceny. Konduktorzy nie mają szans na sprawdzenie biletów. Może to jest sposób na jazdę za darmo? /Tak przekazują informację małolaty przez telefon dla osób wsiadających dalej: "nie kupuj biletu konduktor i tak nie sprawdzi, bo nie ma szans!"/.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wczoraj jechałam owym szynobusem z Rzeszowa do Lublina, i naprawdę uważam, że powinien być dołączony co najmniej jeszcze jeden "wagon" ( nie wiem- czy szynobusy można łączyć jak zwykłe wagony?). Nie było jeszcze stanu jechania jak w puszce z sardynkami, ale przytulnie było. Połączenie świetne, oblegane... Zlikwiduja połączenia- wsiadać we własne samochody, im starszy tym lepszy i korkować centra miast, bo przecież nie można komfortowo dojechać z jednego dużego miasta do drugiego... Głupota !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
alve napisał:
Wczoraj jechałam owym szynobusem z Rzeszowa do Lublina, i naprawdę uważam, że powinien być dołączony co najmniej jeszcze jeden "wagon" ( nie wiem- czy szynobusy można łączyć jak zwykłe wagony?). Nie było jeszcze stanu jechania jak w puszce z sardynkami, ale przytulnie było. Połączenie świetne, oblegane... Zlikwiduja połączenia- wsiadać we własne samochody, im starszy tym lepszy i korkować centra miast, bo przecież nie można komfortowo dojechać z jednego dużego miasta do drugiego... Głupota !! [/quote] [quote name='alve' timestamp='1345435901' post='665861'] Wczoraj jechałam owym szynobusem z Rzeszowa do Lublina, i naprawdę uważam, że powinien być dołączony co najmniej jeszcze jeden "wagon" ( nie wiem- czy szynobusy można łączyć jak zwykłe wagony?). Nie było jeszcze stanu jechania jak w puszce z sardynkami, ale przytulnie było. Połączenie świetne, oblegane... Zlikwiduja połączenia- wsiadać we własne samochody, im starszy tym lepszy i korkować centra miast, bo przecież nie można komfortowo dojechać z jednego dużego miasta do drugiego... Głupota !!
Chyba można dodać zwykły wagon do szynobusu -takie składy nieraz na YouTube oglądałem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to-to napisał:
Chyba można dodać zwykły wagon do szynobusu -takie składy nieraz na YouTube oglądałem. [/quote] [quote name='to-to' timestamp='1345456301' post='665932'] Chyba można dodać zwykły wagon do szynobusu -takie składy nieraz na YouTube oglądałem.
O tak: [media]http://www.youtube.com/watch?v=Hnh9ZFMhmzE[/media]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Problem tkwi w dotowaniu przez instytucje samorządowe przewozów regionalnych. Im więcej pasażerów, tym więcej pieniędzy z ich skromnych budżetów. Wolny rynek i prywatyzacja, być może, nie jest panaceum na takie kłopoty, ale może warto spróbować i SPRAWDZIĆ, zamiast likwidować?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czemu ty brzydulko-folkatko edytowałaś ten tekst?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...